02191003438

مهم ترین عوامل تعیین قیمت ورق سیاه

ورق سیاه به عنوان یکی از قطعات مهم در صنعت شناخته شده است. همانطور که می دانید آهن به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون استحکام بالا و خواص مطلوب توانسته به عنوان یکی از قطعات حیاتی و پر مصرف در صنعت فلزات قرار بگیرد.

آهن می تواند به صورت ترکیبی با دیگر فلزات اشکال مختلفی را به وجود آورد. این ورق یک نوع آهن است که از ورق های فولادی با دو روش نورد گرم و سرد تهیه و تولید می شود. از این قطعات مستحکم در صنایعی همچون ساختمان سازی و خودرو سازی استفاده های بسیاری می شود.

یکی از قطعات پر کاربرد و محصولات آهنی در این دو صنعت ، ورق سیاه می باشد. این ورق به عنوان یک کالای واسط برای ساخت کالا های صنعتی آهنی مورد استفاده قرار می گیرد. از این ورق به صورت مستقیم در تولید قطعات خودرو، مخزن تانک، پروفیل های ساختمانی و … استفاده می شود.

میزان خواص و کاربرد های مؤثر در ورق گرم می تواند مهمترین عامل در تعیین قیمت آن باشد. شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت ورق سیاه به فولاد پرایس مراجعه کنید.

ورق گرم یا سیاه چیست؟

به ورق های فولادی که به دو روش نورد سرد و گرم تهیه می شود ورق سیاه می گویند. اصولاً محصولاتی که از طریق نورد سرد تهیه می شوند، به صورت ورق های روغنی، گالوانیزه و رنگی استخراج می شوند. در روش نورد گرم محصولات استخراجی به صورت رول و شیت در انواع ساختمان ها و آجدار تولید می شوند.

یکی از مهمترین نکاتی که می تواند در تعیین قیمت ورق سیاه مؤثر باشد میزان ضخامت آن است. اگر ورق سیاه از طریق نورد سرد تهیه شده باشد، سطحی صاف و صیقلی دارد؛ اما کیفیت سطح آن بیشتر از ورق گرم است.

این ورق به عنوان یک کالا و قطعه اولیه صنعت های ساختمانی استفاده می شوند. این ورق گرم از دو استاندارد ST37 و ST52 استفاده می کند. با به کارگیری این دو استاندارد می توان اهمیت و کاربرد این ورق را بررسی کرد.

تعیین قیمت ورق سیاه

معرفی انواع ورق سیاه در صنعت های مختلف:
  • ورق گرم رول شده
  • ورق گرم فابریک
  • ورق گرم معمولی
  • ورق گرم صنعتی

این قطعه کاربرد بسیار فراوانی در تولید قطعات ساختمانی، خودرو سازی و … دارد. همچنین با توجه به بهره گیری از دو استاندارد گرید می توان آن را به عنوان یک قطعه پر کاربرد در صنایع فولادی و آهن آلات معرفی نمود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاربرد ورق سیاه مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم