02191003438

تولید ورق سیاه | آشنایی با مراحل تولید ورق سیاه | ورق سیاه

در تولید ورق سیاه روش ها و عواملی صورت خواهد گرفت ، که باعث استحکام و کاربرد فراوان آن در صنایع خودرو سازی و ساختمان سازی شده است. به این ترتیب شرکت فولاد پرایس قصد دارد در این مقاله شما را با مراحل تولید ورق سیاه آشنا کند.

شاید برای شما هم جذاب باشد ، که این قطعه پر کاربرد در صنایع خودرو سازی و ساختمان سازی چگونه تولید می شود. به این ترتیب پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ورق های فولادی

معمولاً ورق های فولادی و آهنی به دو شکل شیت فرم و رول فرم برش داده می شوند. به این ترتیب ورق های فولادی به این شکل به بازار عرضه خواهند شد.

هنگام تولید ورق سیاه از دو تکنلوژی نورد گرم و سرد استفاده می شود. این دو روش محصولات مختلفی را پس از تولید استخراج می کنند. اگر ورق های فولادی از طریق نورد گرم تولید شوند ، خروجی آن ورق سیاه خواهد بود. در مقابل اگر ورق آهنی از طریق روش نورد سرد تولید شود ورق های روغنی را استخراج خواهد کرد.

تولید ورق سیاه از طریق نورد گرم

هنگام تولید این ورق از طریق نورد گرم ، تختال ها پس از گرم شدن در کوره باید مقابل گرمایی حدود 1280 درجه سانتی گراد قرار بگیرند. در مرحله دوم این ورق ها باید در کوره های پیش گرم کن و پوسته زایی ها قرار بگیرند.

پس از پوسته زدایی و قرار گرفتن در کوره های پیش گرم کن ، نورد های اولیه به مرحله آخر رسیده و ضخامت آن ها به 0.8 تا 10 میلی متر می رسد. بنابراین ورق های تولیدی به روش نورد گرم به صورت کلاف یا کویل استخراج و تولید می شوند.

برای بهبود کیفیت تولید ورق سیاه در روش نورد گرم باید از روش هایی همچون کم کردن وزن کلاف ها ، افزایش کیفیت قطعات و خواص مکانیکی و … استفاده کنید.تولید ورق سیاه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از ورق سیاه به مقاله کاربرد ورق سیاه در فولاد پرایس مراجعه کنید. همچنین اگر به دنبال قیمت روز این قطعه در بازار هستید میتوانید به صفحه لیست قیمت ورق سیاه مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم