02191003438

برشکاری فلزات|انواع برشکاری فلزات|انواع دستگاه های برشکاری

برشکاری فلزات و انواع مختلف آن:

برش فلزات به دو صورت سنتی و مدرن انجام می گیرد. در واقع ورق فولادی به قطعات کوچکتری در این عملیات تقسیم می شوند. این روش ها به دو صورت دستی و مکانیکی صورت می گیرد. به تمامی این عملیات برشکاری می گویند. برشکاری مکانیکی و برشکاری دستی با استفاده از روش هایی انجام می گیرد. قیچی کاری یکی از روش های برشکاری است. این روش به صورت برشکاری مکانیکی است. قیچی کاری بهترین روش برای بریدن انواع ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی  و… است. در این روش این ورق ها به راحتی به قطعات کوچکتر برش داده می شوند. برای برش ورق ها سه نوع قیچی متفاوت وجود دارد. قیچی ماشینی، قیچی اهرمی، قیچی دستی از انواع آنها هستند. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد کارایی هر سه نوع قیچی خواهیم داد. با خواندن این مطالب تمامی سوالات شما در مورد انواع برشکاری در صنعت برطرف خواهد شد.

برش فلزات

قیچی دستی:

معمولا ورق های فولادی که ضخامت بسیار کمی در حدود یکونیم میلی متر دارند، با این نوع قیچی برش داده می شوند. قیچی های دستی از نظر کاربرد و ساختمان کلی دارای انواع مختلفی هستند. هر کدام از این نوع از قیچی های دستی برای ورق های مخصوصی مورذ استفاده قرار می گیرند.

  • قیچی دستی که تیغه های منحنی و باریک دارد: برشکاری هایی که فرم خاصی دارند و یا انحنا داشته باشند باید از این نوع قیچی استفاده شود.
  • قیچی دستی که تیغه صاف دارد: برای برشکاری های صاف داخلی و یا حتی برش های فرم دار قابل استفاده است.
  • قیچی دستی که تیغه پهن و باریک دارد: این نوع قیچی یک تیغه پهن و یک تیغه باریک دارد. معمولا برای ورق های طویل و خطوط مستقیم قابل استفاده است.
  • قیچی دستی که یک تیغه باریک و یک تیغه دوبل دارد: برای قطع کردن و برای بریدن لوله هایی که نازک هستند، این نوع قیچی کاربرد دارد.
  • قیچی دستی که تیغه های صاف و پهن دارد: برای خطوطی که صاف هستند از این قیچی استفاده می‌شود.
  • قیچی دستی که تیغه پهن و خمیده دارد: این نوع قیچی برای برشکاری هایی استفاده می شود که زاویه دار هستند.

 

قیچی های اهرمی:

قیچی اهرمی خود دارای انواع مختلفی است. معمولا برای ورق هایی که ضخامت بالایی دارند، از این نوع قیچی استفاده می شود. از قیچی اهرمی برای برش فلزات تا ضخامت 5 میلی متر استفاده می شود. قیچی ساده، مرکب و وزنه ای از انواع قیچی های اهرمی هستند.

 

قیچی ماشینی:

قیچی گیوتن و قیچی گردبر از انواع قیچی های ماشینی هستند. نوع نیروی وارده در این عملیات نیروی مکانیکی است. برای برشکاری هایی که قطر زیاد دارند، از این نوع قیچی ها استفاده می شود. قیچی گیوتن برای ورق هایی که طول زیاد دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. قیچی گیوتن دو تیغه دارد که تیغه بالایی آن ثابت است. تیغه پایینی آن هم با زاویه ای به حالت عمودی حرکت می کند. قیچی گردبر هم برای برشکاری هایی که باحالت دایره ای شکل هستند، کاربرد دارد. برای ورق های فولادی که ضخامتی تا حدود 6 میلی متر دارند، مناسب هستند. در ادامه سعی داریم شما را با انواع برشکاری های دیگر آشنا کنیم.

 

برشکاری لیزری:

برشکاری ایزری یکی از بهترین و راحت ترین روش ها برای برش ورق های فولادی است. معمولا برای برش ورق های نازک تر از برشکاری لیزری استفاده می شود. در ادامه در مورد مزایای برشکاری لیزری صحبت می کنیم.

  • برشکاری لیزری از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است. زیرا انرژی کمتری در آن صرف می شود.
  • در این نوع برشکاری حساسیت و دقت بالایی به کار برده می شود.
  • ورق در برشکاری لیزری به هیچ عنوان تاب برداشته نمی شود.

دستگاه برشکاری فلزات

برشکاری الکترود:

همانطور که از اسم این روش مشخص است، با استفاده از الکترود، برش صورت می گیرد. الکترودها در این روش به الکترودهای جوشکاری شباهت دارند. اما تفاوت هایی هم دارند. روکش آنها با مواد پرفشار تشکیل شده است.

 

 

برش واتر جت:

این نوع برشکاری به صورت فشار با آب انجام می گیرد. کیفیت لبه ها در این روش فوق العاده است. به صورتی که حتی کیفیت آنها از برش لیزر هم بهتر است. هر فلزی با هر ضخامتی که باشد، می توان با این روش برش داد. لبه های فلز در برش واتر جت، کاملا صاف و یکدست هستند. این روش هم مانند روش های دیگر معایبی دارد. یکی از همین معایب این است که لوازم جانبی و تجهیزات آن گران است.

 

برش ورق به روش گیوتن:

روشی دیگر برای برش ورق های فلزی، برش با گیوتن است. زاویه ایجاد شده در این روش بسیار دقیق و منظم است. فشار مناسب و دقیقی با روش گیوتن بر ورق وارد می شود. برای کنترل دستگاه و تنظیم تیغه دستگاه از CNC در آن استفاده شده است.

 

برشکاری پلاسما:

برشکاری پلاسما یکی دیگر از روش های برش فلزات است در این روش سرعت انجام کار بسیار بالا است. در این روش فلز توسط گرمای ایجاد شده توسط گرما برش داده می شود. در واقع فلز ذوب و برش داده می شود. برشکاری پلاسما برای هر نوع فلزی اعم از آلومینیوم، ورق استیل، فولاد نرم و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سایت فولاد پرایس:

فولاد پرایس یکی از سایت های معتبر و حرفه ای در زمینه فروش انواع ورق های فلزی مانند ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق روغنی و … است. در این مجموعه کارهای برش فلزات هم به کمک دستگاه های پیشرفته انجام می شود. برای کسب اطلاعات تکمیلی از مجموعه فولاد پرایس وارد سایت این مجموعه شوید. کارشناسان فولاد پرایس با چندین سال سابقه کاری در حال خدمت رسانی به مشتریان هستند. با شماره های موجود در سایت فولاد پرایس تماس برقرار کنید. مشاوران این مجموعه تمامی مشاوره های لازم در مورد کارها را به مشتریان ارائه می دهند. برای برش ورق ها فلزات می توانید از کارشناسان فولاد پرایس مشاوره بگیرید. هم چنین می توانید از طری شبکه های تلگرام و اینستاگرام فولاد پرایس اخبار این سایت را دنبال کنید. برای اطلاع از قیمت های بروز رسانی شده ورق ها وارد سایت اصلی فولاد پرایس شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم